Archiv pro den: 9.12.2013

Dne 4.12.2013 se uskutečnil  Mikulášský turnaj v košíkové na základní škole Konečná. Turnaj byl určen hlavně pro žáky a žákyně z  1.- 5. tříd sedmi karlovarských základních škol, na kterých od září probíhají pravidelné basketbalové kroužky. Sešla se rovná stovka mladých baskeťáků a dalších zájemců o tento sport. Všichni zúčastnění prokázali viditelný pokrok v míčových dovednostech, což určitě potěšilo i jejich školní trenéry, kterým patří velký dík za velkou trpělivost při své činnosti. Družstva byla rozdělena do dvou věkových skupin. Mezi staršími  si nejlépe vedli hoši z Konečné, kteří již v Thermii hrají pravidelnou soutěž. Mezi mladšími zvítězila ZŠ ze Staré Role. Všichni pak byli odměněni drobnými dárky a sladkostmi, jak se na Mikuláše patří.
Dík patří vedení ZŠ Konečná za poskytnutí tělocvičen, firmě Pilis za dárky, městu Karlovy Vary a Karlovarskému kraji za celkovou podporu kroužků na školách. (Sebera Václav, trenér mládeže)
bas

K zahájení Adventu patří v přípravné třídě tradičně rozsvícení spirály. Každé dítě projde cestičkou do středu, kde si rozžehne plamínek na svíčce svého vlastnoručně vyrobeného svícínku a ten cestou ze středu umístí na hvězdičku, která je součástí spirály. Toto znázorňuje cestu naší mysli, která se v tento předvánoční čas noří do našich srdcí a hledá tam světýlko naděje.  Dětem se tento zvyk velice líbí. Poslechnou si krásné adventní písně a když máme rozsvícenou celou spirálu, je to přímo magický zážitek!

Žáky překvapily  balíčky plné perníčků, ovoce, čokolád a minihraček. Zasloužili se o to hlavně rodiče Adánka Rozlivka, kteří připravili krásné červené sáčky s nadílkou pro všech 31 dětí! S mikulášskými dobrotami se přidali i další maminky – paní Wagnerová, Vojtovská a Dušková. Moc těmto rodičům děkujeme. Zasloužili se o rozzářené oči našich malých prvňáčků. (TU, Hana Doležalová)