Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Archiv

 

Zpravodaj Rodiče vítáni leden 2014

www.rodicevitani.cz

 Zápisy do prvních tříd a školy, ve kterých jsou rodiče vítáni

 

Čtenáře našich stránek velmi zaujalo téma zápisů a výběru školy. Proto jsme připravili seminář Brašnička pro rodiče, který by jim měl s výběrem školy pomoci a odpovědět jim na jejich otázky. O tom, jak vybírala školu pro svého syna redaktorka webu Rodiče vítáni, si přečtete ZDE. O výběru školy mluvil ve vysílání Studia 6 Miroslav Hřebecký a v pořadu Třináctka Plus ČRo Regina Kateřina Lánská. EDUin upozornil na to, že chybí metodický pokyn, jak odmítnout děti, pro které nemají ředitelé ve škole místo. Načež jim Ministerstvo školství poradilo, aby se obrátili na zřizovatele.

 

Školní stravování opět na stole

Začal boj za lepší nabídku stravování ve školních jídelnách. Pro možnost volby, větší podíl zeleniny a výrobky od místních farmářů se vyslovila iniciativa Skutečně zdravá škola. V minulém čísle časopisu Respekt o jejích aktivitách vyšel článek Odvážná kuchařka, a protože následovala živá diskuse, doplnil jej Respekt ještě dalším příspěvkem, který si můžete přečíst pod názvem Potrestaní strávníci s nášupem bílkovin.

Co zajímá rodiče – dotazy z Poradny

Se zápisy souvisí i dotazy v naší poradně. Rodiče zajímá, podle jakých kritérií jsou děti rozřazovány do prvních tříd, a zda mohou žádat změnu učitele. S podobnou otázkou se na nás obrátila i maminka předškoláčka. Rodiče mají také obavy o přetěžování dětí na prvním stupni a měli by to být v první řadě učitelé, kdo jim je rozptýlí. Přečtěte si radu psychologa PhDr. Václava Mertina.

Co vám může nabídnout EDUína

Každé úterý se na stránkách Eduin.cz můžete seznámit s jedním z projektů nominovaných v loňském roce

na cenu Eduína. Představujeme je formou rozhovorů s jejich tvůrci. Můžete mezi nimi najít zajímavé tipy na zpestření vašich hodin. Zároveň bychom vás chtěli upozornit na možnost představit žákům osud Jana Palacha zpracovaný ve filmové trilogii Agnieszky Holland Hořící keř. Portál Jsns.cz film společně s metodikou nabízí zdarma ke streamování. Připravovaný kariérní řád vyvolává rozporuplné reakce Jaké jsou hlavní nedostatky připravovaného kariérního řádu pro učitele? Podívejte se na záznam a závěry z debaty, která minulý čtvrtek proběhla na Kulatém stole SKAV a EDUin. „Návrh kariérního řádu je postaven na kritériích, která jdou mimo žáka,“ řekla Vladimíra Spilková, vedoucí katedry primární pedagogicky PedF UK s tím, že pedagogické fakulty se od připravovaného kariérního řádu distancují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kontakty

Kancelář školy I. stupeň Petra Derianová
mobil: 777 362 938
ucetni@zstruhlarska.cz
6:30 - 15:00

Kancelář školy II. stupeň
Dana Táborská
mobil: 775 851 620
zstruhlarska@seznam.cz
6:30 - 15:00

Další kontakty

Projekty


Ovoce do škol 

Tato škola byla zapojena do projektu EU peníze školám.
DUM


TOPlist

Základní Škola Karlovy Vary, Truhlářská 19, příspěvková organizace

Copyright © 2020.