Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Archiv

„Rodičák“
Téma: Kam dáme toho našeho prvňáčka?
„Pro školní učení u malých dětí nejsou tolik rozhodující bohaté vědomosti a didaktická kvalita učitele, ale spíš „mateřský“ přístup a vztah, který s ním dítě naváže, to, jak se ve třídě cítí bezpečné a spokojené, jak je učení baví, jak mu jde a jak je úspěšné. Není pravda, že všichni učitelé učí stejně kvalitně. Rozdíly mezi nimi jsou obrovské. Část rozdílů je ovšem dána subjektivním pohledem dítěte a jeho rodičů – pro jedno dítě je paní učitelka kvalitní, zatímco pro druhé stejná učitelka nikoli.“ PhDr. Václav Mertin
Čtěte k tématu
 Byli jste u zápisu, ale nejste si jisti, zda jste vybrali dobrou školu?: Poslechněte si, co radí Miroslav Hřebecký v pořadu Studio 6 nebo si přečtěte článek kolegyně, která teď řešila stejnou otázku.
 Proč učitelé tak těžko snášejí, když rodiče říkají, co chtějí? To je otázka, na kterou hledal odpověď Tomáš Feřtek na různých debatách rodičů se zástupci škol a obcí.
 Začal boj za zdravější kuchyni ve školních jídelnách. Jeho průběh a aktivity iniciativy Skutečně zdravá škola popisuje článek Odvážná kuchařka, který vyšel v časopise Respekt.
 Jaká jsou kritéria pro rozřazování dětí do prvních tříd a výběr učitele, se dozvíte v naší Poradně. Odpovídá PhDr. Václav Mertin a zástupci škol.
Rodiče vítáni (novinky)
 Při výběru školy vám mohou pomoci i kritéria značky Rodiče vítáni: Podívejte se, co nabízí školy, které se snaží o dobrou komunikaci s rodiči.
Inspirace, rady a diskuse
 Už jste byli v GUD? Galerie umění pro děti (GUD) je první galerie, která dětem umožňuje aktivně a kreativně poznávat svět umění. http://www.galeriegud.cz
 S mobilní aplikací za poklady Veltrus. Geolokační a edukační hra, která se umístila v nominacích na cenu Eduína 2013 za inovace ve vzdělávání, zaujme děti i dospělé.
 Místa paměti národa: S většími dětmi se můžete pomocí aplikace Paměť národa v mobilu vydat za historickými událostmi místa, kde žijete. I Paměť národa v mobilu získala ocenění v ceně Eduína 2013.
www.rodicevitani.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kontakty

Kancelář školy I. stupeň Petra Derianová
mobil: 777 362 938
ucetni@zstruhlarska.cz
6:30 - 15:00

Kancelář školy II. stupeň
Dana Táborská
mobil: 775 851 620
zstruhlarska@seznam.cz
6:30 - 15:00

Další kontakty

Projekty


Ovoce do škol 

Tato škola byla zapojena do projektu EU peníze školám.
DUM


TOPlist

Základní Škola Karlovy Vary, Truhlářská 19, příspěvková organizace

Copyright © 2020.