„Rodičák“
Téma: Kam dáme toho našeho prvňáčka?
„Pro školní učení u malých dětí nejsou tolik rozhodující bohaté vědomosti a didaktická kvalita učitele, ale spíš „mateřský“ přístup a vztah, který s ním dítě naváže, to, jak se ve třídě cítí bezpečné a spokojené, jak je učení baví, jak mu jde a jak je úspěšné. Není pravda, že všichni učitelé učí stejně kvalitně. Rozdíly mezi nimi jsou obrovské. Část rozdílů je ovšem dána subjektivním pohledem dítěte a jeho rodičů – pro jedno dítě je paní učitelka kvalitní, zatímco pro druhé stejná učitelka nikoli.“ PhDr. Václav Mertin
Čtěte k tématu
 Byli jste u zápisu, ale nejste si jisti, zda jste vybrali dobrou školu?: Poslechněte si, co radí Miroslav Hřebecký v pořadu Studio 6 nebo si přečtěte článek kolegyně, která teď řešila stejnou otázku.
 Proč učitelé tak těžko snášejí, když rodiče říkají, co chtějí? To je otázka, na kterou hledal odpověď Tomáš Feřtek na různých debatách rodičů se zástupci škol a obcí.
 Začal boj za zdravější kuchyni ve školních jídelnách. Jeho průběh a aktivity iniciativy Skutečně zdravá škola popisuje článek Odvážná kuchařka, který vyšel v časopise Respekt.
 Jaká jsou kritéria pro rozřazování dětí do prvních tříd a výběr učitele, se dozvíte v naší Poradně. Odpovídá PhDr. Václav Mertin a zástupci škol.
Rodiče vítáni (novinky)
 Při výběru školy vám mohou pomoci i kritéria značky Rodiče vítáni: Podívejte se, co nabízí školy, které se snaží o dobrou komunikaci s rodiči.
Inspirace, rady a diskuse
 Už jste byli v GUD? Galerie umění pro děti (GUD) je první galerie, která dětem umožňuje aktivně a kreativně poznávat svět umění. http://www.galeriegud.cz
 S mobilní aplikací za poklady Veltrus. Geolokační a edukační hra, která se umístila v nominacích na cenu Eduína 2013 za inovace ve vzdělávání, zaujme děti i dospělé.
 Místa paměti národa: S většími dětmi se můžete pomocí aplikace Paměť národa v mobilu vydat za historickými událostmi místa, kde žijete. I Paměť národa v mobilu získala ocenění v ceně Eduína 2013.
www.rodicevitani.cz