Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Archiv

Mediace – významná pomoc při řešení konfliktů ve škole Nevíte, jak mluvit s rodiči, nebo máte konflikty v učitelském sboru? Nabízíme pomoc 40 mediátorů ze společnosti KONSENS, kterou vede PaedDr. Jitka Jilemnická. Jak vám může být mediátor prospěšný si přečtěte v článku Mediace – cesta k řešení konfliktu , kdo jsou mediátoři ve sdružení KONSENS a co všechno nabízí, o tom Jitka Jilemnická mluvila také na předminulé konferenci Rodiče vítáni, podívejte se na záznam jejího vystoupení.
Zfilmujeme Extra třídy
O šesti vybraných projektech z letošních Extra tříd budou natočeny filmové medailonky, které představí průběh realizace a výsledky projektu. Krátké filmy budou natočeny ve spolupráci s projektem Učíme se příběhy. Zbylé extra třídy, které se kvůli finančním limitům do výběru nedostaly, od nás obdrží manuál, jak se pokusit natočit film o svém projektu vlastními silami.
Profil školy: ZŠ Kunovice u Pálenice Publikovali jsme další profil jedné z „našich“ škol, tentokrát představujeme ZŠ Kunovice U Pálenice nedaleko Uherského Hradiště. O jejich dlouholeté spolupráci s rodiči svědčí celá řada aktivit, do kterých rodiče zapojují. Nechávají je ve škole učit a podílí se i na tvorbě koncepce rozvoje školy na další léta.
Rodiče – nečekaní spojenci Hledáte návody a způsoby, jak s rodiči najít společnou řeč? Velmi užitečného pomocníka můžete najít v příručce Rodiče – nečekaní spojenci, kterou vydal program Varianty Člověka v tísni. Najdete v ní řadu návodů a rad, jak s rodiči pracovat. Jedním z autorů publikace je psycholog a speciální pedagog David Čáp, který pro Eduin lektoruje seminář pro školy zaměřený právě na komunikaci s rodiči.
Debata o neformálním vzdělávání pokračuje
V minulém zpravodaji jsme vás upozorňovali na diskusi o nekvalifikovaných učitelích. Ta stále pokračuje, a proto nabízíme několik dalších příspěvků. V Literárních novinách proběhla anketa, jejíž závěry shrnul Tomáš Feřtek. Ten se pokouší domýšlet důsledky používaného přirovnání učitelů k lékařům. Diskusi vítají i zástupci pedagogické fakulty, která pořádala minulý týden na toto téma samostatný kulatý stůl. Diskutující se zaměřili hlavně na to, v jaké situaci se ocitají ředitelé škol.
www.rodicevitani.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kontakty

Kancelář školy I. stupeň Petra Derianová
mobil: 777 362 938
ucetni@zstruhlarska.cz
6:30 - 15:00

Kancelář školy II. stupeň
Dana Táborská
mobil: 775 851 620
zstruhlarska@seznam.cz
6:30 - 15:00

Další kontakty

Projekty


Ovoce do škol 

Tato škola byla zapojena do projektu EU peníze školám.
DUM


TOPlist

Základní Škola Karlovy Vary, Truhlářská 19, příspěvková organizace

Copyright © 2020.