Dej sem dítě!
Spor o možnost domácího vzdělávání na druhém stupni ZŠ je další kapitolou stýkání a potýkání se institucí rodiny a státu. Ačkoliv se přímo týká jen nepatrného zlomku populace, podává svědectví o školském systému jako celku.

MŠMT připravilo novelu Školského zákona, na kterou napjatě čekaly stovky rodin, které uvažují o domácím vzdělávání dětí na druhém stupni ZŠ. Dosud to bylo možné jen pro školáky do páté třídy. Ministr školství se rozhodl, že na druhém stupni si už musí sednout do školních lavic všechny děti … a tečka. Má to svou logiku, stejně jako každé jiné špatné rozhodnutí.
Více na stránce www.rodicevitani.cz