Archiv pro den: 16.5.2018

Hurá, už jsme tady. Cesta ubíhala rychle a v poklidu. Hned po příjezdu jsme se ubytovali a pospíchali na oběd, vynikající svíčkovou ocenili všichni. Po poledním klidu, kdy jsme zvládli vybalování a někteří z nás i povlékání postelí, nás čekala prohlídka areálu a nezbytné poučení o bezpečném chování (aby se nám nic nestalo). Zbyl čas i na hry na hřišti a v herně. Na čerstvém vzduchu nám vyhládlo, čevapčiči přišlo vhod. Teď se těšíme do kina a pak hned do postýlek. Ahoj a zase zítra.

Do mezinárodního výzkumného  projektu Světové zdravotnické organizace The Health Behaviour in Scholl-aged Children se zapojila i Česká republika a vybrala náhodně 250 základních škol.
Výzkum který je podkladem pro studii zaměřenou na problematiku zdraví dětí a faktory životního stylu, probíhá na naší škole v jedné z pátých, sedmých a devátých tříd.
Žáci vyplňují dotazníky prostřednictvím počítačů připojených k internetu. Výzkum je anonymní a probíhal za přítomnosti výzkumného asistenta.
Informace o studii jsou k dispozici na http://hbsc.upol.cz/. Mgr. Hana Janischová, ředitelka

Kancelář školy I. stupeň Petra Kuberová
petra.kuberova@zstruhlarska.cz