Archiv pro den: 4.3.2019

Vážení rodiče, rádi bychom Vám poděkovali za akce, které jste svým příspěvkem SRPŠ od začátku školního roku doposud, podpořili. Jedná se o spoustu projektových dní jednotlivých tříd, žákovského parlamentu či školní družiny. Od začátku roku proběhl s Vaší podporou projektový den 1. ročníků „Lidské tělo“, dějepisná soutěž k výročí republiky jak na I. tak na II. stupni školy. Žáci II. stupně při této příležitosti zasadili v areálu školy lípu. Den v maskách – „Halloween“ ani vítání sv. Martina na bílém koni by se neobešlo bez Vaší podpory. Vánoční dílny pro rodiče a děti pod záštitou školní družiny a dále vánoční dílny parlamenťáků II. stupně pro přípravku a první třídy jsou opět realizovány s Vaší finanční podporou. Nyní připravujeme dílny jarní, chystáme masopustní kloboukový den, plánujeme další projektové dny pro žáky.

Žáci I. i II. stupně se účastní předmětových soutěží, za které se je vždy snažíme odměnit. Letos se žákům velmi daří, výborně reprezentují školu v jazykových, matematických i dalších vědomostních soutěžích. Za skvělé musím označit i sportovní výkony žáků. Téměř každý týden přivezou diplom z některé ze sportovních disciplín a i zde je podpora SRPŠ důležitá.

Proběhlo také mnoho přednášek a koncertů díky příspěvku SRPŠ, např. výchovný koncert v Lidovém domě, adventní koncert v kostele ve Staré Roli, který pro naši školu připravili žáci a učitelé ZŠ a ZUŠ Šmeralova zdarma – z příspěvků SRPŠ jsme pouze zakoupili malé dárky pro mladé zpěváky. Žáci se účastnili divadelního představení Pernštejni, představení Divadelní učebnice, představení v městském divadle „Karneval zvířat“, měli možnost osobního setkání se spisovatelkou Michaelou Fišarovou, podívali se do Afriky či na Galapágy prostřednictvím vyprávění a projekce cestovatele pana Kubeše. V dubnu čeká žáky Studio Karavana a program ke stému výročí založení republiky.

Zdarma se díky MAS Sokolovsko vydala třída 6A na Statek Bernard, díky Euregio Egrensis žáci 9. tříd na exkurzi s výukou německého jazyka do Flossenbürgu, díky Witte – automotive se žáci 8. a 9. Ročníků zúčastnili „vědohrátek“, které proběhly v aule naší školy. Díky obecně prospěšné společnosti Krebul se také škola zapojila do programu Erasmus + a 9A se zúčastnila projektového týdne v Tatrách. Krebul spolupracuje se školou i v rámci kohezních výjezdů a práce se třídou. V letošním roce byly tyto projektové dny aktivního budování dobrého třídního kolektivu podpořeny z ušetřených příspěvků SRPŠ minulého roku. V letošním roce totiž škola poprvé nedostala dotaci z krajského rozpočtu na tuto formu prevence.

Myslím, že je spousta oblastí a aktivit, které jsme schopni realizovat díky SRPŠ a za to Vám ještě jednou děkujeme.