Archiv pro den: 4.6.2019

Střední škola logistická Dalovice přizvala žáky naší školy k účasti v tradiční soutěži Junior Logistik. Jedná se o soutěž určenou žákům 8. ročníků a každá škola má možnost vyslat dva tříčlenné týmy. Nám se podařilo sestavit týmy velmi úspěšné a skupina děvčat – Veronika Šalátová, Jana Zmrzlá, Veronika Zrůstová – obsadila 1. místo a užila si projížďku limuzínou. Chlapci ve složení Marek Koča, Matěj Langer a Jan Schäfer obsadili místo 4. Děvčata se o vítěznou jízdu s chlapci podělila a výhru si užili všichni. Děkujeme žákům za účast v soutěži a vzornou reprezentaci školy.

logistika logistika2 logistika3

Ve druhém pololetí tohoto školního roku byla žákům nabídnuta video soutěž, kterou právě a pouze pro žáky naší školy vypsala Kancelář architekta města KV. Žáci absolvovali setkání se zástupci KAM KV, Mgr. Janou Boukalovou a Ing. architektem Petrem Kroppem, shlédli prezentaci k tématu i inspirativní videa a měli možnost na daná témata diskutovat. Aula naší školy byla přeplněná zájemci o soutěž. Žáci měli následně možnost využít každý týden konzultační hodiny pana učitele Kiše, který byl připraven pomoci se zpracováním videí. Konzultace žáci téměř nevyužili a s blížícím se termínem odevzdání videí se zmenšil i počet soutěžících. Nicméně mnoha žákům se nelehký úkol podařil a do soutěže bylo odesláno 9 žákovských videí. Někdy jde o práci jednotlivce, jindy o práci skupiny. Všechna jsou ke shlédnutí na uvedeném odkazu.

Jednoho výherce vyberou zástupci KAM KV, jedno video zvítězí na základě získaných hlasů. Hlasovat může každý a proto prosíme hlasujte a vyberte vítězné video! Vyhodnocení soutěže čeká žáky v rámci jahodového jarmarku dne 13.6.2019 ve 14h.

Dopravní soutěž mladých cyklistů pokračovala 31.5. 2019 krajským kolem v Karlových Varech za krásného počasí. Utkala se zde nejlepší družstva našeho kraje.  Družstvo starších žáků ve složení Anetka Bedušová 9.A, Marek Koča 8.B, Jana Zmrzlá 8.A a Jan Schäffer 8.B nenašlo konkurenci a se ziskem pouze 30 tresných bodů postoupilo do celorepublikového finále do Liberce ve dnech 18. – 20. června 2019, kde budou žáci opět bojovat o co nejlepší umístění. Stejně skvělý výkon podalo družstvo mladších žáků ve složení Laura Varadi 5.C, Lucka Kaplanová 6.B, Tomáš Podařil 6.A a Tomáš Gruber 6.B. Opět nenašli ve své věkové kategorii přemožitele. I toto družstvo čeká cesta do Liberce.  Zvláštní ocenění v kategorii starších žáků získala Jana Zmrzlá z 8.A, která byla zároveň vyhlášena nejlepším jednotlivcem se ziskem pouze 4 trestných bodů za pět disciplín. Domů si odvezla krásné horské kolo. Poděkování patří všem sponzorům, neboť naše družstva získala krásné ceny. Další ocenění, které si odvážíme z dopravní soutěže je „Putovní pohár hejtmanky Karlovarského kraje“. Všem soutěžícím, pí Šantorové a pí Kafkové děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme jim hodně úspěchů v republikovém finále.