Archiv pro den: 24.6.2019

V úterý 18. června byli naši nejmladší žáci (0. – 3. tříd) pozváni na představení „Čertovská pohádka“ do nedaleké ZŠ a ZUŠ Šmeralova. Pohádku připravily s žáky 4. a 5. tříd Mgr. Mirka Lendělová a Mgr. Karolína Kučerová, které na škole vedou pěvecké sbory. Pohádkový muzikál byl pro žáky naší ZŠ opravdu poutavým představením, kterého se mohli sami aktivně účastnit. Představení pobavilo nejen žáky, ale i vyučující, kteří ocenili šikovnost malých herců a hereček. Už nyní se těší na příští představení.

certicerti4certi3certi5certi.JP2

Této soutěže se zúčastnilo 8 žáků naší školy ve třech dílčích soutěžích. Titul Dobrý řešitel získala Barbora Ďurkovová z 5.A, titul Velmi dobrý řešitel Eliška Kučerová ze 7.B, Matyáš Matějka z 9.B a Dominik Švec z 5.B. Titul vynikající řešitel získali Barbora Ďurkovová z 5.A, Sarah Figerová ze 7.A a Adam Rozlivek ze 6.B. Každá soutěž byla hodnocena zvlášť. Nejlepšího výsledku dosáhl Matyáš Matějka z 9.B, který se v součtu všech tří soutěží umístil na 4. místě v republice a na 64. místě na světě. Všem zúčastněným děkujeme a oceněným blahopřejeme. Zvláštní poděkování patří Matyáši Matějkovi, který nás celé čtyři roky s velkými úspěchy reprezentoval ve všech dostupných matematických soutěžích.

Matematické celorepublikové soutěže Jáma lvová se zúčastnili Matěj Langer z 8.A a Matyáš Matějka z 9.B. Matěj obsadil hezké 25. místo a Matyáš dosáhl na místo 13. Ten jako odměnu získal účast na letním táboře pro nejlepší řešitele soutěže. Tábor pořádá ČVUT Praha. Oběma žákům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.