V říjnu, za nepříznivého počasí, se naše škola zúčastnila přespolního běhu, který se konal na základní škole Krušnohorská. V těžkém terénu nebyla nouze o pády. Cílem tedy bylo odběhnout závod bez zranění. To se naštěstí povedlo a nakonec doběhli, někdy i došli všichni. Mladší žáci se umístili na hezkém šestém místě. Jejich umístění téměř napodobila i děvčata, která skončila o stupínek níže na 7. místě. Starším hochům se příliš nedařilo a obsadili až konečnou devátou pozici. Vše za ně napravily starší dívky, které ve složení Veronika Šalátová (konečné 3. místo), Veronika Zrůstová (4. místo), Eliška Kučerová (1. místo), Jana Zmrzlá, Anastázie Stejskalová a Ema Holubová, doběhly suverénně, v součtu umístění, na prvním místě. Tím si naše děvčata zajistila postup do krajského finále, které se bude konat v Aši.