Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Archiv

Vtipné, veselé, srozumitelné, ale i herecky pěkně zvládnuté bylo anglické divadelní představení pro žáky 7., 8. a 9. ročníků, které navštívili v úterý 5. listopadu v Malém sálu hotelu Thermal. Přesto, že bylo velmi zábavné, splnilo i účel naučný a snad i trochu vzdělávací.

Aktéry tohoto představení byla mladá anglicky hovořící dvojice z Londýna. A odtud možná i příznačný název uvedení: „One day in London“. Diváci byli vtaženi do běžného dne jednoho mladíka, plného obyčejných i těžko uvěřitelných situací. Někteří žáci měli možnost na pódiu alespoň na chvíli spoluutvářet děj a situace a stát se kolegy herců. Někdy patřily tyto chvilky k nejvtipnějším částem celého uvedení.

Rodilí mluvčí vždy po jednotlivých epizodách hru vkusně přerušovali a vysvětlovali použitou slovní zásobu, fráze, zvyklosti v používání určitých výrazů, včetně těch hovorových, se kterými se při návštěvě anglicky mluvící země cizinec setká. Verbální projev byl podpořen velkými psanými přehledy, které po celou dobu zůstávaly na jevišti a bylo tak možno je „studovat“ i během představení.

Bonusem tohoto představení jsou materiály, které s žáky v rámci hodiny anglického jazyka ještě vypracujeme ve škole. Utřídíme si použitý jazyk, osvěžíme si vše, co známe a připomeneme nové a snad se ještě jednou zasmějeme nad vtipnými scénkami.

20191105_085502 20191105_085851

Kontakty

Kancelář školy I. stupeň Petra Derianová
tel: 353 562 901
mobil: 777 362 938
ucetni@zstruhlarska.cz
6:30 - 15:00

Kancelář školy II. stupeň
Dana Táborská
tel/fax: 353 562 283
mobil: 775 851 620
zstruhlarska@seznam.cz
6:30 - 15:00

Další kontakty

Projekty


Ovoce do škol 

Tato škola byla zapojena do projektu EU peníze školám.
DUM


TOPlist

Základní Škola Karlovy Vary, Truhlářská 19, příspěvková organizace

Copyright © 2016.