Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Archiv

Tradiční oslavy svátku sv. Martina a jeho příjezdu na bílém koni proběhly tak jako každý rok v areálu budovy II. stupně. Organizačním a realizačním týmem se stali zástupci parlamentu I. i II. stupně ZŠ pod vedením zkušených pedagogů. Celá akce měla charitativní záměr. Přečtěte si o celé akci z pohledu žáků „parlamenťáků“ i z pohledu pedagogů, kteří parlament vedou.

Sv. Martin očima moderátorů: Už od dopoledne jsme s žákovským parlamentem začali vše připravovat, aby celá akce byla perfektní. Někdy od půl druhé začali chodit lidé, kterých nebylo zrovna málo. Z čehož jsme měli obrovskou radost. Ve tři hodiny to celé vypuklo. Mluvit před takovou spoustou radostných tváří bylo senzační. Potom začaly soutěže. Děti si mohly zasoutěžit a sbírat symboly. Když byly děti hodně šikovné a nasbíraly sedm symbolů, mohly je vyměnit za sladké odměny. Potom jsme shlédli dvě skvělá vystoupení, jedno pěvecké a druhé taneční. Po skvělých vystoupeních přišel okamžik, na který všichni čekali. Přivolání svatého Martina. Děti křičely z plných plic, vyplatilo se a Martin přijel. V čele s ním později všichni šli průvod po Staré Roli. Když průvod skončil a děti se rozloučily s Martinem, poslechli jsme si další mladou a nadějnou zpěvačku. Následně jsme si znovu zatančili se školní taneční skupinou Junioři. Protože nás tancování bavilo, pokračovali jsme v něm i na diskotéce, během které jsme celou akci ukončili. Byla to opravdu povedená akce. Děkujeme všem, kteří přišli a užili si s námi skvělé odpoledne.

Vítání sv. Martina v naší škole: V úterý jsme se sešli na nádvoří naší školy při příležitostí vítání svatého Martina.  Mimo příjezdu Martina na bílém koni, si naši žáci připravili doprovodný program. Programem návštěvníky doprovázeli Eliška a Péťa z 8. B. Na ploše bylo osm stanovišť se soutěžemi pro děti. Nově se objevil stánek s kávou a dobrotami, který se setkal s velkým úspěchem. Tímto bychom chtěli poděkovat našim skvělým kolegyním a zdatným cukrářkám, které nám napekly výborné sladkosti.

Na jednom ze stanovišť se žáci mohli seznámit s chodem Tachovského ornitologického spolku – Záchranné stanice živočichů. Spolu s Karlem Bobálem, předsedou spolku, přijela z tachovské Studánky i liška Lucinka.  Na prvním i druhém stupni probíhala celý měsíc sbírka potravy a vybavení na zimu právě pro zvířátka z Tachovské stanice. Moc děkujeme všem žákům i rodičům za sběr pečiva a dary v podobě dek, konzerv a spousty dalších věcí, které zpříjemní zvířátkům ze stanice zimu.

V půl páté začal lampionový průvod, v čele se sv. Martinem. Role pověstného jezdce se již několik let ujímá Míša Šimonovská ze sportovní stáje Querida z.s. Průvod prošel částí města a po návratu, program pokračoval závěrečnou diskotékou.

Kontakty

Kancelář školy I. stupeň Petra Derianová
mobil: 777 362 938
ucetni@zstruhlarska.cz
6:30 - 15:00

Kancelář školy II. stupeň
Dana Táborská
mobil: 775 851 620
zstruhlarska@seznam.cz
6:30 - 15:00

Další kontakty

Projekty


Ovoce do škol 

Tato škola byla zapojena do projektu EU peníze školám.
DUM


TOPlist

Základní Škola Karlovy Vary, Truhlářská 19, příspěvková organizace

Copyright © 2020.