Vážení rodiče,

velmi si vážíme Vaší dosavadní spolupráce se školou v současném složitém období. Velká část zodpovědnosti za vzdělávání žáků byla přenesena na zákonné zástupce, a to bez možnosti předchozích konzultací, příprav a domluv. Z ohlasů, které se ke mne dostávají, vnímám velkou časovou zátěž, kterou Vám mimořádné vládní opatření přineslo. Pravidelně se s pedagogy on – line setkáváme a řešíme Vaše jednotlivé aktuální potřeby a požadavky. V případě nutnosti jakékoli pomoci se obracejte i nadále na vyučující jednotlivých předmětů a třídní učitele.

Nyní bych Vás ráda informovala o způsobu, kterým bude škola hodnotit výsledky vzdělávání žáků za druhé pololetí školního roku 2019/ 2020.

Hodnocení bude zcela vycházet z Vyhlášky č. 211/2020 Sb. ze dne 27. dubna 2020, kterou vydalo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

V základním vzdělávání vychází hodnocení výsledků vzdělávání žáka za druhé pololetí školního roku 2019/2020

a) z podkladů pro hodnocení získaných v druhém pololetí v době, kdy žák má povinnost řádně docházet do školy (období do 10. března),

b) podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávání na dálku, pokud má pro takové vzdělávání žák podmínky, nebo podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávacích aktivitách konaných ve škole v době, kdy žák nemá povinnost řádně docházet do školy,

c) podpůrně z hodnocení výsledků žáka za první pololetí školního roku 2019/2020.

Celé znění vyhlášky najdete v uvedeném odkazu http://www.msmt.cz/file/52751/. Hana Janischová, ředitelka