Archiv pro den: 23.6.2020

I v letošním roce se žáci druhého stupně zapojili do mezinárodní matematické a logické soutěže, ve které dosáhli výborných výsledků. Nejlépe si vedl Adam Rozlivek 7.B, který získal titul Vynikající mezinárodní řešitel. Titul Vynikající řešitel získali Daniel Švec 6.B, Ondřej Havel 6.C, Sarah Fingerová 8.A, Eliška Kučerová 8.B, Josef Kříž 8.B a Matěj Langer 9.A. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Díky projektu s názvem „Příběhy našich sousedů“ organizace Post Bellum jsme si i v letošním školním roce si opět rozšířili vědomosti z oblasti našich moderních dějin. Zapojení do tohot projektu se pro naše žáky již stává tradicí. Tentokrát nás zaujal příběh bratrů Vallyových, jehož převážná část se odehrála v 70.letech v totalitním Československu potom, co jeden z bratrů emigroval do Kanady a  druhý zůstal s rodinou v ČSSR. Společně se pak potkali až po Sametové revoluci v roce 1989. Jejich příběh, který můžete zhlédnout v následujícím webovém odkazu, velmi poutavě zpracovali žáci 9.B Adam Nagy, David Čáslavský a Marek Koča a 8.B Petr Hunyor a Eliška Kučerová. Porotou byl tento příběh a jeho prezentace velmi vysoce hodnocen.