Díky projektu s názvem „Příběhy našich sousedů“ organizace Post Bellum jsme si i v letošním školním roce si opět rozšířili vědomosti z oblasti našich moderních dějin. Zapojení do tohot projektu se pro naše žáky již stává tradicí. Tentokrát nás zaujal příběh bratrů Vallyových, jehož převážná část se odehrála v 70.letech v totalitním Československu potom, co jeden z bratrů emigroval do Kanady a  druhý zůstal s rodinou v ČSSR. Společně se pak potkali až po Sametové revoluci v roce 1989. Jejich příběh, který můžete zhlédnout v následujícím webovém odkazu, velmi poutavě zpracovali žáci 9.B Adam Nagy, David Čáslavský a Marek Koča a 8.B Petr Hunyor a Eliška Kučerová. Porotou byl tento příběh a jeho prezentace velmi vysoce hodnocen.