Archiv pro den: 16.11.2020

Vážení rodiče a žáci,

dle nařízení vlády přechází od pondělí dne 12.10.2020 do 16.10.2020 třídy 9.A, 9.B, 8.A, 8.B, 8.C na distanční výuku. Ve stejném týdnu se třídy 6.A, 6.B, 6.C, 7.A, 7.B, 7.C vzdělávají nadále prezenčně. V týdnu od 19.10.2020 do 23.10.2020 se třídy vystřídají a osmé a deváté ročníky se budou vzdělávat prezenčně a 6. a 7. ročníky distančně.
Žáci mají povinnost se distanční výuky účastnit – viz. dodatek ke školnímu řádu. V případě absence na distanční výuce, je nutné žáky řádně omluvit.
Vyučující budou zadávat práci prostřednictvím EDU page a vyučovat žáky prostřednictvím MS Teams. Všichni žáci byli proškoleni, jak s aplikací pracovat.
Žáci mají možnost využít stravování ve školní jídelně a to formou vyzvednutí oběda ve stanoveném čase do jídlonosiče. V případě zájmu je nutné se pro oběd dostavit mezi 13:50 – 14:00 a vyčkat na pokyn vedoucí školní jídelny. Žákům, kteří dnes o obědy v době distanční výuky neprojevili zájem, byly obědy hromadně odhlášeny. Pokud se rozhodnete jinak, kontaktujte vedoucí školní jídelny.
Dále bychom Vás chtěli informovat o prodloužení podzimních prázdnin, pondělí a úterý 26. a 27.10. budou pro žáky volné dny, 28.10. státní svátek a 29. a 30.10.2020 dny podzimních prázdnin.
MŠMT nás oslovilo a požádalo, abychom Vás rodiče i žáky informovali o aplikaci eRouska – www.eRouska.cz. Ministerstvo zdvořile žádá a nabádá ke stažení aplikace do Vašich mobilních telefonů.
Děkujeme za pochopení a přejeme klidné dny.

Předáváme zprávu od Tým projektu APIV B:

Vážení rodiče,

znovu jsme se dostali do situace, kdy všechny školy přechází dočasně na distanční výuku. Znovu tak prožíváme větší či menší problémy, stresy a úzkosti z nastalých nejistot. Proto bychom Vám chtěli, jako škole zapojené do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, připomenout možnost bezplatného poradenství na našich krajských centrech podpory. Využít můžete i novinku – psychologickou pomoc, kterou zajišťují kolegové z NPI ČR. Více o obou službách, které jsou určeny nejen pro pedagogy, ale také pro rodiče, zde http://www.inkluzevpraxi.cz/kategorie-reditel/2081

Využijte bezplatné poradenství v nejbližším krajském centru podpory Národního pedagogického institutu a také o psychologickou pomoc, kterou institut poskytuje přes stránky www.zapojmevsechny.cz/pomoc.