Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Základní škola Karlovy Vary, Truhlářská 19,

Příspěvková organizace

Archiv

V průběhu března proběhlo okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce, tentokrát online. Naši školu reprezentovala žákyně 9.B Eliška Kučerová. Obsadila krásné 3. místo a postupuje do krajského kola soutěže. Elišce patří díky a velká gratulace.

Anglický jazyk žáci využili v literární soutěži, vyhlášené organizací MAP Karlovarsko II. Ve 3 různých kategoriích byla nabídnuta témata ke zpracování. Žáci 3. – 5. ročníků tvořili komiks na téma „Secret door“ (tajné dveře), kdy dostali zadání formou prvního obrázku a úvodního textu komiksu. Ve školním kole byly vybrány práce těchto žáků:

1. Antonín Barva, 3.C

2. Inna Menšenina, 4.C

3. Aneta Matuchová, 3.C

4. Michal Svoboda, 5.B

5. Nikola Fialová, 5.A

Druhá kategorie soutěže oslovila žáky 6. – 7. ročníků, kteří měli do textu zakomponovat zadaná slova: vanilla, childhood, help, chair, cool, ten, chilly.

Sešlo se mnoho nápaditých a zajímavých prací. Vyhodnoceny byly práce těchto žáků:

1. Adéla Uhrová, 6.A

2. Katia Kosíková, 7.A

3. Tereza Hrabáková, 7.A

4. Lucie Hrabáková, 7.A

5. Klára Dušková, 7.A

V kategorii 3 byla zadána práce pro žáky 8. a 9. ročníků. Ti měli napsat esej v rozsahu 250 – 500 slov, která začínala větou: „I woke up, looked at the calendar and realised I´d been sleeping for 20 years. – „Probudil jsem se a zjistil, že jsem spal 20 let.“

I v této kategorii žáci odevzdali mnoho nápaditých a povedených prací a vybírat bylo opravdu obtížné. Zde je pořadí nejlépe hodnocených.

1. Veronika Majorošová, 9.A

2. Michaela Čilíková, 9.A

3. Daniel Jiřík, 9.B

4. Markéta Kadlečková, 9.A

5. Jolana Donthová, 9.B

Do dalšího kola soutěže, kde hlavním porotcem bude rodilý mluvčí Sam Kirk, který dlouhodobě spolupracuje s organizací MAP Karlovarsko II budou odeslány vždy první 3 práce z každé kategorie. Snad se našim žákům podaří uspět i ve srovnání prací žáků karlovarských škol.

Děkujeme všem žákům za aktivní účast a zapojení do soutěží i v této komplikované době.

Kontakty

Kancelář školy I. stupeň Petra Derianová
mobil: 777 362 938
ucetni@zstruhlarska.cz
6:30 - 15:00

Kancelář školy II. stupeň
Dana Táborská
mobil: 775 851 620
zstruhlarska@seznam.cz
6:30 - 15:00

Další kontakty

Projekty


Ovoce do škol 

Tato škola byla zapojena do projektu EU peníze školám.
DUM


TOPlist

Základní Škola Karlovy Vary, Truhlářská 19, příspěvková organizace

Copyright © 2020.