Návrat žáků k prezenčnímu způsobu výuky naskytl i jiné možnosti než jen učení ve školních lavicích.

Žáci 6. a 7. ročníků absolvovali projektový den nazvaný „Fata morgana“ v pražské Botanické zahradě a kromě mnoha poznatků a vědomostí si dovezli zážitky ze společného učení mimo školu. Žáci 9. tříd prozkoumali pod odborným vedením rašeliniště Božího Daru.

Osmé ročníky dokončily kurz podnikavosti a vytvořily náměty na zlepšení prostředí naší školy. Některé z nich v příštím roce využijí zástupci žákovského parlamentu a pokusí se je aplikovat v praxi. Dále absolvovali žáci 8. tříd exkurzi do firmy HF-Czechforge v Chebu, kterou pro ně zajistila Krajská hospodářská komora. Třída 8.B se zúčastnila velmi zdařilé preventivní akce s názvem „Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN“.

Školu úspěšně reprezentovali žáci 7. a 9. ročníku v robotické soutěži First Lego League. Získané ocenění namotivovalo ostatní chlapce i dívky k účasti v dalších ročnících této soutěže. Přípravu žáků zajišťoval pan učitel Ing. Milan Růžička. Úspěšní žáci pak pod vedením pana učitele absolvují v době prázdnin letní robotický kemp.

Zástupci žákovského parlamentu připravili pro žáky 1. stupně „Den první pomoci“. Všem žákům 2. stupně se podařilo pod vedením Mgr. Lenky Sarai Kučerové dokončit výtvarný projekt „Antoine de Saint Exupéry“. Další zajímavé výtvarné práce vzniky pro projektovou soutěž „Leonardo da Vinci“, kterou připravila a zorganizovala Mgr. Daniela Doubravová.

Velmi krásného projektu se zúčastnili žáci 9.B Eliška Kučerová a Petr Hunyor pro organizaci Post Bellum s názvem „Příběhy našich sousedů“. Převzali tak štafetu úspěšných prací žáků naší školy v předchozích ročnících pod vedením Mgr. Světlany Ševčíkové. Pro své spolužáky z nižších ročníků pak uspořádali motivační „tiskovou konferenci“, kde společně sdíleli výstupy své práce.

Vynikajícího úspěchu dosáhla žákyně 9.B Eliška Kučerová také v celostátní pěvecké soutěži Karlovarský skřivánek. Obsadila 2. místo. Poděkování za přípravu na soutěž patří paní učitelce Mgr. Mirce Lendělové.

Proběhlo mnoho školních výletů, ocenění sportovců, kteří ač nemohli školu reprezentovat v meziškolních sportovních soutěžích, plnili výborně zadané pohybové výzvy, které pro ně připravoval v průběhu distanční výuky pan učitel Mgr. Lukáš Jankovský. Mnoho žáků II. stupně jako každoročně pomohlo s organizací karlovarského 1/2Maratonu.

Všem vyučujícím i žákům patří velké díky za aktivní přístup.

1410161224            17189320211135