Archiv pro den: 24.9.2021

V rámci evropského týdne mobility, projektu „Pěšky do školy“ jsme připravili mnoho aktivit pro žáky naší školy, tak abychom je podpořili v pohybu. Žáci prvního stupně společně s vyučujícími procházeli okolí školy a zjišťovali jeho bezpečnost. Využili tématu k podpoře nejen pohybu, ale i poznání možných rizik, které s cestou do školy souvisí. Žáci nejen 2. tříd si rozkreslili plán okolí školy a vyznačili nebezpečná místa, zakreslili přístupové cesty, učili se dopravní značení, apod.

Žáci II. stupně napříč ročníky připravili pro menší spolužáky 2 stanoviště, která museli ráno navštívit a získat razítko, kterým prokazovali pěší cestu do školy. Dále vyučující ve všech třídách připravili tabulky na zapisování kroků a metrů, které žáci cestou do školy, ze školy či v odpoledních hodinách nachodili. Zapojili se i vyučující a vedení školy připravilo soubor seminářů na téma „Jak vést dítě ke zdravému životnímu stylu“ nejen pro rodičovskou veřejnost. Téma „Pěšky do školy“ se stalo součástí předmětu estetická a etická výchova. Žáci pracovali na plakátech a byla vyhlášena foto soutěž.

FOTO souhrnne1 FOTO souhrnne2ns 1st