Archiv pro den: 14.2.2022

Žákyně naší školy se zúčastnily pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek a byly úspěšné i přes velkou konkurenci.

Karolínka Kučerová z 5.B postupuje do celostátního kola v kategorii A1 a Rebeka Hanzlíková ze 6.B bude taktéž reprezentovat školu v kategorii B. Velmi gratulujeme a děkujeme paní učitelce Lendělové za přípravu.

Další velká gratulace patří mimo jiné žákyni naší 9.B Karin Wagnerové, která byla do soutěže přihlášena jako sólová zpěvačka ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka a obsadila 1. místo ve své kategorii.

Naše škola se zapojila do projektu „Domluvíme se“, pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Projekt je zaměřený na práci s pedagogickým sborem i s třídními skupinami žáků. V našem konkrétním případě jde o 6 setkání, neboli projektových dní pro pedagogy a 6 projektových dní pro všechny současné třídy II. stupně kromě 9. ročníků.

V tuto chvíli jsme všichni absolvovali první část kurzu, které bylo zaměřeno na komunikaci a řešení problémů v rámci kolektivu. Projektové dny vedli zkušení lektoři a přizpůsobili vždy dynamiku aktivit konkrétní třídní skupině. Žáci naší školy byli lektory hodnoceni velmi kladně. Často zaznělo, že žáci umí dobře komunikovat a vyjadřovat své myšlenky a pocity. Lektoři ocenili výuku etické výchovy, dále kladně hodnotili klima školy.

V následujících setkáních nás čeká i nadále téma komunikace a poté například kreativní hraní s komunikací či storytelling.

Domluvime se

Svátek sv. Valentýna přinesl příležitost k vytvoření společné školní koláže. Žáci žákovského parlamentu pod vedením Mgr. Lenky Kučerové připravili ráno u vstupu do budovy velké srdce a spoustu malých barevných srdíček, která příchozí žáci lepili na plochu srdce velkého. Tato aktivita vnesla mnoho úsměvů, radosti a příležitost začít den krásnou náladou. V průběhu dopoledne pak žákyně 9.C roznášely valentýnské vzkazy, které mohli žáci v průběhu posledních dní vkládat tajně do speciální valentýnske schránky.

Děkujeme všem za hezkou atmosféru valentýnského dne.

srdce1