1

Partner školy: Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická
2

Základní škola Truhlářská se stala partnerem projektu „Podpora přírodovědného vzdělávání v Karlovarském kraji“.

Název projektu: Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0004

Doba trvání projektu: 1. 9. 2013 – 30. 6. 2015

Cílem projektu je podpora a spolupráce středních a základních škol. Projekt se zaměřuje na podporu kariérového poradenství na ZŠ a motivaci žáků základních škol ke studiu uvedených oborů. Do projektu jsou zapojeni pracovníci SZŠ a VOŠZ a čtyř základních škol Karlovarského kraje. Jejich společnou snahou je žákům 8. a 9. tříd přiblížit zábavnou formou předměty chemii a fyziku, a to zejména na základě vlastní činnosti v laboratořích na SZŠ a VOŠZ. Žáci si prohloubí své přírodovědné znalosti a současně si ověří, zda by je studium těchto předmětů bavilo.

Popis:

1)      V učebnách a laboratořích probíhají volnočasové aktivity pro žáky ZŠ – kroužky fyziky a chemie 1x měsíčně.

Partnerské ZŠ jsou: Základní Škola Karlovy Vary, Truhlářská, Základní škola a mateřská škola Kyselka, Základní škola a mateřská škola Bečov nad Teplou, Základní škola Dukelských hrdinů Karlovy Vary

2)      V rámci spolupráce SŠ a ZŠ se zaměstnavateli navštívili žáci ZŠ laboratoře a seznámili se konkrétně s prací laboratorních asistentů a asistentů zubního technika (2. 12. 2013).

3)      Dne 8. 4. 2014 se budou konat Dny technických a přírodovědných předmětů, kterých se zúčastní žáci ZŠ a SZŠ a VOŠZ, bude vyhlášena a odměněna o nejlepší prezentace.

CZS coca cola1

petra.kuberova@zstruhlarska.cz