PLÁN AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY na  školní rok 2021/2022

Celoroční téma: „ČTYŘI KRÁLOSTVÍ.“

Svět se mění a vyvíjí, věci přicházejí a odcházejí, jedno ale zůstává.

Jsou to čtyři království neboli čtyři živly, jejichž magickému volání podlehlospousta hlavní hrdinů nejedné pohádky, např. Elsa z Ledového království.

A my půjdeme po jejich vzoru dobrodružství vstříc!

Září:

Vítáme nové hrdiny Království – zahajujeme školní rok, vítáme naše prvňáčky, sportovní zápolení na multifunkčním hřišti školy

Čtyři království; Hledáme naši pohádku – volba názvu a barvy oddělení, výroba znaku, volba živlu – malujeme, tvoříme (úkol č.1)

Sběr kaštanů a žaludů

Říjen:

Království vody; Vodní svět – povídánío významu vody pro vše živé, ochrana životního prostředí

Království vzduchu; Všechno lítá, co vyrobíme – výroba draků, papírových vlaštovek apod. – tvořivá dílna (úkol č.2)

Království země; Halloween– dlabání dýní

Sběr kaštanů a žaludů

Listopad:

Duch království: Ohnivec, Zemák, Vodouch, Dýchavec – tvoříme z přírodnin příšerku čtyř živlů (úkol č.3)

Království ohně; Mocný sluha i pán – Mezinárodní den boje proti popáleninám (8.10.)

Království země: Pískujeme – výroba pískových mandal

Výroba vánočních přání pro starší spoluobčany

Prosinec:

Království vody; Sněhová vločka, ledová kráska – vyrábíme atvoříme z papíru, malujeme (úkol č.4)

Království země; Vánoční ateliér – vánoční tradice, tvořivé odpoledne

Čertův rejodpoledne plné pekelných soutěží

Leden:

Království vody; Ledové království – sněhová architektura, tvoříme ze sněhu, sportujeme na sněhu

Království všech živlů: Tajemství králů – povídání o slunovratu, střídání denních i ročních období, hledáme informace, luštíme záhady (úkol č.5)

Výroba drobných dárků pro naše budoucí prvňáčky

Únor:

Království vody; Kouzlení s Olafem – tvoříme, pokusy s vodou, ledem i sněhem