ZÁKLADNÍ ŠKOLA KARLOVY VARY, Truhlářská 19, příspěvková organizace

Truhlářská 681/19, 360 17 Karlovy Vary

­­

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Důležitý výchovný partner rodiny a školy.

Plní vzdělávací cíle a rozvíjí specifická nadání dětí.

Zajišťuje zájmovou činnost, odpočinek a relaxaci dětí.

Má důležitou roli v prevenci negativních sociálních jevů.

Rozvíjí důležité osobní a sociální kompetence.

Vážení rodiče.

Žáci jsou do školní družiny přijímáni do naplnění kapacity, na základě řádně vyplněného zápisního lístku zákonným zástupcem žáka.

Žádáme Vás o dodržování provozní doby ŠD a včasném vyzvedávání vašich dětí z ŠD. V případě opakovaného pozdního vyzvednutí dítěte z ŠD se dopouštíte porušení řádu ŠD a vaše dítě může být z ŠD vyloučeno.

Děkujeme za spolupráci.

Vychovatelé ŠD.
PROVOZ ŠD

Ranní 6:00 – 8:00 hodin

Odpolední   11:40 – 16:30 hodin

Provoz ranní ŠD probíhá v přízemí budovy ZŠ Školní ve IV. oddělení ŠD.

Odpolední ŠD zajišťují jednotlivá oddělení ve svých třídách dle rozpisu.

(I. – IV. oddělení je otevřené pro předškoláky, první a druhé třídy v budově ZŠ Školní,

VII. – IX. oddělení pro třetí, čtvrtou a pátou třídu v budově ZŠ Truhlářská – II. stupeň)

Telefon ŠD Truhlářská          + 420 702 222 804

Telefon ŠD Školní.             + 420 734 445 732

Každý žák, který je řádně zapsaný do ŠD, může navštěvovat i ranní ŠD, musí však přijít nejpozději do 7:25 h. Poté již nejsou žáci do ranní družiny přijímáni.

V souladu s prováděcí Vyhláškou č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, v platném znění, stanovuje ředitelka školy výši úhrady za zájmové vzdělávání v ŠD na 1 250,- Kč/pololetí se splatností – I. pololetí do 15. září a II. pololetí do konce ledna.

Číslo účtu: 35- 731 86 00 227/0100

Variabilní symbol 1

Specifický symbol katalogové číslo žáka

Do poznámky jméno žáka

Pokud nebude příslušná částka uhrazena včas, nebude moci být vaše dítě přijato do ŠD!

Zápisový lístek, vyplněný z obou stran, s podpisem zákonného zástupce, s dobou rozsahu docházky žáka a způsobem odchodu z ŠD je potřeba odevzdat vychovateli co nejdříve. Veškeré tiskopisy naleznete na stránkách školy – dokumenty ke stažení.

Pokud bude dítě vyzvedávat jiná osoba než ta, která bude uvedena na zápisovém lístku, žádáme zákonného zástupce dítěte o písemné doložení této změny, a to i v případě, že dítě začne odcházet zŠD samostatně bez doprovodu.

Rodiče, zákonní zástupci a další návštěvníci do budovy v době provozu ŠD nevstupují,

jednoduše se s vychovatelem spojí pomocí zvonků umístěných u hlavního vchodu do budovy školy. Zvonky jsou označeny jednotlivými odděleními. Vychovatel vás vidí, komunikuje s vámi a dítě vám pošle z oddělení ŠD do šatny.

Označení zvonků se seznamem oddělení ŠD je umístěn na vchodových dveřích budovy školy.

S pozdravem Bc. Irena Volfová, DiS., vedoucí vychovatelka

Kdo se bude o vaše děti starat?

jméno třída   odd. umístění
 Irena Volfová, DiS. 2. A + 2.B I. 1. patro/I. stupeň
 Pavla Celerová  1. B + přípravka  II. 1. patro/I. stupeň
 Jana Puchýřová  1. A + 2.B  III.  1. patro/I. stupeň
 Marta Martina Matysová  3. C  IV.  přízemí/I. stupeň
 Ivana Vítová  2. C + 2.B  V.  2. patro/I. stupeň
 František Skoták  1.D + 1. C  VI.  2. patro/I. stupeň
 Jana Tatarková  3.B  + 5. A  VII.  1. patro/II. stupeň
 Terezie Pokorná  4.B + 4.C  VIII.  1. patro/II. stupeň
 Romana Vicanová   3. A +  4. A  IX.  1. patro/II. stupeň

Akce ŠD

Naše ŠD pracuje na základě ŠVP školní družiny, metodického plánu a ročního plánu akcí ŠD.

Ke svým činnostem využíváme prostor školy jako např. aulu, tělocvičnu, kuchyňku, školní multifunkční hřiště, počítačové učebny a samozřejmě prostory tříd ŠD. Během celého roku se snažíme být s dětmi maximálně venku na čerstvém vzduchu.

Pro děti se snažíme nalézat atraktivní a zábavné akce, spolupracujeme s Městskou knihovnou, Městskou policií, navštěvujeme muzea, galerie…Každoročně za námi se svým programem přijíždí divadlo, kouzelník, chovatelé dravců, výtvarníci apod.

Hlavní program pro děti je většinou od 14:00 do 15:00 h, proto vás žádáme, abyste si v této době nevyzvedávali své děti a nenarušovali tak činnost ŠD.

1 komentář u Provoz oddělení ŠD

• Alena Šalátová napsal:

Děkujeme za akci školní družiny „dlabání dýní“, která proběhla v minulém týdnu. Moc jsme si ji užili a těšíme se další akce. V. + A. Šalátovi