ŠKOLNÍ DRUŽINA

Důležitý výchovný partner rodiny a školy.

Plní vzdělávací cíle a rozvíjí specifická nadání dětí.

Zajišťuje zájmovou činnost, odpočinek a relaxaci dětí.

Má důležitou roli v prevenci negativních sociálních jevů.

Rozvíjí důležité osobní a sociální kompetence.

Vážení rodiče,

prosíme o dodržování provozní doby školní družiny a včasném vyzvedávání Vašich dětí ze školní družiny.

Jedná se o porušování řádu školní družiny, po opakovaném pozdním příchodu může být Vaše dítě vyloučeno ze školní družiny.

Děkujeme za spolupráci.

Vychovatelé a vychovatelky ŠD.

Irena Volfová, DiS., vedoucí vychovatelka
Provoz ŠD

RANNÍ 6:00 – 8:00 h

ODPOLEDNÍ 11:40 – 16:30 h

Provoz ranní ŠD probíhá v přízemí budovy ZŠ Školní ve IV. oddělení školní družiny.

Odpolední družinu zajišťují jednotlivá oddělení ve svých třídách podle rozpisu.

(I. – IV. oddělení je otevřené pro předškoláky, první a druhé třídy v budově ZŠ Školní,

VII. – IX. oddělení pro třetí a čtvrtou třídu v budově ZŠ Truhlářská – II. stupeň)

Telefon ŠD Školní                  +420 734 445 732

Telefon ŠD Truhlářská           +420 702 222 804

Každý žák, který je řádně zapsaný do školní družiny, může navštěvovat i ranní školní družinu, musí však přijít nejpozději do 7:20 h. Poté již nejsou žáci do ranní družiny přijímáni.

V souladu s prováděcí Vyhláškou č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, v platném znění, stanovuje ředitelka školy výši úhrady za zájmové vzdělávání ve školní družině na 1 000,- Kč za pololetí se splatností na I. pololetí do 15. září a za II. pololetí do konce ledna.

Číslo účtu: 35- 731 86 00 227 kód banky 0100

Variabilní symbol 1

Specifický symbol katalogové číslo žáka

Do poznámky jméno žáka

Pokud nebude příslušná částka uhrazena včas, nebude moci být vaše dítě přijato do ŠD!

Zápisový lístek, vyplněný z obou stran, s podpisem zákonného zástupce, dobou rozsahu docházky žáka a způsobem odchodu ze ŠD je potřeba odevzdat svému vychovateli co nejdříve. Veškeré tiskopisy naleznete na stránkách školy – dokumenty ke stažení.

Pokud bude dítě vyzvedávat jiná osoba než ta, která je uvedena na zápisovém lístku, žádáme zákonného zástupce o písemné doložení této změny, a to i v případě, že dítě začne odcházet ze ŠD samo bez doprovodu.

Rodiče a další návštěvníci do budovy v době školní družiny nevstupují.

Pokud je dítě v oddělení, jednoduše se s vychovatelem spojíte pomocí zvonku umístěných u hlavního vchodu do budovy školy. Zvonky jsou označeny jednotlivými odděleními. Vychovatel vás vidí, komunikuje s vámi a dítě vám pošle z oddělení do šatny.

Označení zvonků se seznamem oddělení je umístěn na vchodových dveřích budovy.

S pozdravem Irena Volfová, DiS., vedoucí vychovatelka

Kdo se bude o vaše děti starat?

jméno třída   odd. umístění
 Irena Volfová, DiS. 1. A + přípravka I. 1. patro/I. stupeň
 Pavla Celerová  2. B  II. 1. patro/I. stupeň
 Jana Puchýřová  1. B + přípravka  III.  1. patro/I. stupeň
 Marta Martina Matysová  2. C  IV.  přízemí/I. stupeň
 Ivana Vítová  1. C + přípravka  V.  2. patro/I. stupeň
 František Skoták  2. A  VI.  2. patro/I. stupeň
 Jana Tatarková  4.A, B, C  VII.  1. patro/II. stupeň
 Tereza Pokorná  3.B + 3. A  VIII.  1. patro/II. stupeň
 Romana Kubovcová   3. C + 3. A  IX.  1. patro/II. stupeň

Akce školní družiny.

Naše školní družina pracuje na základě školního vzdělávacího programu školní družiny, metodického plánu a ročního plánu akcí školní družiny.

Program dětí také záleží na jednotlivých vychovatelích. Využíváme prostor školy jako např. aulu, tělocvičnu, kuchyňku, školní multifunkční hřiště, počítačové učebny a samozřejmě prostor tříd školní družiny. Během roku se snažíme být s dětmi maximálně venku na čerstvém vzduchu.

Pro děti se snažíme nalézat atraktivní a zábavné akce, spolupracujeme s Městskou knihovnou, Městskou policií, navštěvujeme muzea, galerie…Každoročně za námi se svým programem přijíždí divadlo, kouzelník, chovatelé dravců, výtvarníci apod.

Hlavní program pro děti je většinou od 14:00 do 15:00 h, proto vás žádáme, abyste si v této době nevyzvedávali své děti a nenarušovali tak činnost ŠD.

1 komentář u Provoz oddělení ŠD

• Alena Šalátová napsal:

Děkujeme za akci školní družiny „dlabání dýní“, která proběhla v minulém týdnu. Moc jsme si ji užili a těšíme se další akce. V. + A. Šalátovi