• Projekt "Domluvíme se"

• Naše škola se zapojila do projektu „Domluvíme se“, pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Projekt je zaměřený na práci s pedagogickým sborem i s třídními skupinami žáků. V našem konkrétním případě jde o 6 setkání, neboli projektových dní pro pedagogy a 6 projektových dní pro všechny současné třídy II. stupně kromě 9. ročníků.

V tuto chvíli jsme všichni absolvovali první část kurzu, které bylo zaměřeno na komunikaci a řešení problémů v rámci kolektivu. Projektové dny vedli zkušení lektoři a přizpůsobili vždy dynamiku aktivit konkrétní třídní skupině. Žáci naší školy byli lektory hodnoceni velmi kladně. Často zaznělo, že žáci umí dobře komunikovat a vyjadřovat své myšlenky a pocity. Lektoři ocenili výuku etické výchovy, dále kladně hodnotili klima školy.

V následujících setkáních nás čeká i nadále téma komunikace a poté například kreativní hraní s komunikací či storytelling.

• Karlovarský skřivánek

• Žákyně naší školy se zúčastnily pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek a byly úspěšné i přes velkou konkurenci.

Karolínka Kučerová z 5.B postupuje do celostátního kola v kategorii A1 a Rebeka Hanzlíková ze 6.B bude taktéž reprezentovat školu v kategorii B. Velmi gratulujeme a děkujeme paní učitelce Lendělové za přípravu.

Další velká gratulace patří mimo jiné žákyni naší 9.B Karin Wagnerové, která byla do soutěže přihlášena jako sólová zpěvačka ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka a obsadila 1. místo ve své kategorii.

• Historie nás zajímá

• Muzeum Karlovy Vary poskytlo naší škole širokou paletu besed a přednášek týkající se historie našeho města. V rámci projektu nás navštívil pan Svoboda, odborník na události roku 1938 v Karlových Varech, vystoupil s programem s názvem „Křišťálová noc“. Dozvěděli jsme se mnoho nových a velmi zajímavých informací, které nás obohatí v rámci výuky novodobé historie v hodinách dějepisu. Těšíme se na další setkání.

Mgr. Lucie Haaková

• "Valentýn ve škole"

• Svátek sv. Valentýna přinesl příležitost k vytvoření společné školní koláže. Žáci žákovského parlamentu pod vedením Mgr. Lenky Kučerové připravili ráno u vstupu do budovy velké srdce a spoustu malých barevných srdíček, která příchozí žáci lepili na plochu srdce velkého. Tato aktivita vnesla mnoho úsměvů, radosti a příležitost začít den krásnou náladou. V průběhu dopoledne pak žákyně 9.C roznášely valentýnské vzkazy, které mohli žáci v průběhu posledních dní vkládat tajně do speciální valentýnske schránky.

Děkujeme všem za hezkou atmosféru valentýnského dne.

• Naše škola postupuje na republikové finále v šachu!

• Karlovarský kraj, konkrétně Šachový klub Spartak Chodov, 2.2.2022 uspořádal krajský přebor škol. Velký vliv na akci měl covid, který dal mnoha školám stopku bojovat za šachovnicí.

Za naši školu vyjeli reprezentovat: Adam Rozlivek, Nikola Kůsová, Jan Sedrovič a Pavel Kojnok. Polovina hráčů našeho týmu ještě patří na I. stupeň, ale toho se naši mladí šachisté nezalekli a statečně bojovali v kategorii II. stupně. A že jim to šlo. Umístili se na krásném druhém místě, které jim zajistilo postup do republikového finále. S vítězem kategorie, Gymnáziem Sokolov – nižší stupeň, naši šachisté uhráli remízu.

Všem čtyřem patří velká pochvala za skvělý výsledek a za vzornou reprezentaci naší školy. Velké díky patří i p. Sedrovičovi za pomoc s dopravou.

Lenka Kůsová

• Projekt "Domluvíme se"

• Karlovarský skřivánek

• Historie nás zajímá

Muzeum Karlovy Vary poskytlo naší škole širokou paletu besed a přednášek týkající se historie našeho města. V rámci projektu nás navštívil pan Svoboda, odborník na události roku 1938 v Karlových Varech, vystoupil s programem s názvem „Křišťálová noc“. Dozvěděli jsme se mnoho nových a velmi zajímavých informací, které nás obohatí v rámci výuky novodobé historie v hodinách dějepisu. Těšíme se na další setkání.

• "Valentýn ve škole"

• Naše škola postupuje na republikové finále v šachu!