• Angličtina, slam poetry, paměť a efektivní učení a jiné...

     • V uplynulém týdnu proběhlo na druhém stupni mnoho zajímavých akcí a projektů. 

      V první řadě byla vyhodnocena soutěž žáků 2. stupně v anglickém jazyce, konkrétně školní kolo projektu "Video reklama na Karlovarský kraj". Soutěže se aktivně zúčastnilo poměrně hodně trojic, dvojic i jednotlivců. Ocenili jsme nejlepších 5 videí a do dalšího kola zaslali dle propozic videa z prvního až třetího místa.

      1. místo: Lenka Baťková, Eliška Šneberková, Marek Peteřík, 9.B

      2. místo: Hana Flekačová, Denisa Rozlivková, Adéla Uhrová, 8.A

      3. místo: Martin Čabrák, Jan Dušek, 7.A

      4. místo: Kristýna Adamová, Tereza Králíková, 9.B

      5. místo: Kateřina Brejlová, Veronika Fikrtová, Tereza Frejlachová, 7.B

      Ceníme si aktivního přístupu žáků a zapojení do soutěže a všem gratulujeme!

      V rámci krajských dotovaných programů absolvovali žáci všech tříd druhého stupně dvouhodinový program "Slam poetry" pod vedením Filipa Koryty. V rámci programu žáci hlasovali, které básně a čí přednes je nejvíce zaujaly. Následně diskutovali o tématech básní. Ikdyž byla témata básní náročná, žáci aktivně spolupracovali po celou dobu programu.

      V polovině týdne absolvovali vybraní žáci 7.A a 9.A dvouhodinový program "Paměť a efektivní účení". Chlapci z těchto tříd, Jan Eder a Šimon Pham Trinh Cao, vyhráli poukaz na workshop pro skupinu 30 žáků v robotické soutěži. Na workshopu se žáci seznámili s možnostmi práce s pamětí, mohli se dozvědět, jak posunout učení k lepšímu zapamatování, a to ještě navíc zábavnou formou. Dále se žáci dozvěděli, co s člověkem dělají návykové látky a jak se změní jeho mozek při jejich užívání. Tématem bylo především to, co je potřba k tomu, aby se žáci lépe vzdělávali.

      Třída 6.B absolvovala další díl programu ve Světě záchranářů v Karlových Varech. Tématem preventivního programu byl tentokrát "Oheň". Všichni se po úspěšném absolvování této oblíbené interaktivní formy vzdělávání vrátili poučení a zcela vyčerpáni. Cestu do Tuhnic a zpět zvládli pěšky. 

      Třída 8.A uskutečnila exkurzi do ekoncentra v Ostrově. Žáci zde měli objednaný interaktivní program s tématem "Rozmnožování zvířat". Absolvovali přednášku, navštívili expozici zvířat a dále hráli mnoho vzdělávacích her.

      V příštích dvou týdnech čeká žáky 7. - 9. ročníků zimní kurz na Božím Daru a dále výměnný pobyt studentů ze zahraničních škol. Naše škola bude poprvé hostovat žáky ze Slovenska a Španělska. Jde o projekt Erasmus+, ve kterém jsou aktivně zapojené školy ze zmíněných zemí. Naše škola v tuto chvíli vystupuje jako "nováček" v roli hostující organizace. Cílem je mimo jiné posbírat zkušenosti a zapojit naši školu do projektu v budoucích letech aktivněji. 

     • Basketbal v Chodově

     • V pondělí 6.3.2023 se naši mladí basketbalisté vydali na druhý přátelský zápas do nedalekého Chodova. Od 15:45 zde ve sportovní hale proběhlo další basketbalové klání basketbalistů ZŠ Truhlářská a TJ Spartak Chodov.

      Naše škola si vedla velmi dobře, trenérka byla s jejich hrou opět spokojená. Zápas ukázal, na čem musíme pracovat. Skóre pro naši školu 26:14. Ale nešlo o výsledek, šlo o motivaci na sobě dál pracovat a je krásnué, že děti samy už ví, co jim jde a kde naopak musí zabrat.

      Každý z nich dostal za odměnu nový basketbalový dres se svým jménem a číslem na přání.

      A závěrem je třeba poděkovat všem rodičům za jejich podporu a nasazení!

      Lenka Kůsová

     • Mezinárodní den žen ve 2. C

     • Mezinárodní den žen je svátek, který možná trochu zapadl. Což je škoda, protože jeho historie sahá až do roku 1908 a symbolizuje odvahu žen bránit si vlastní práva. Doba se mění, některé svátky zanikají a jiné se rodí.  Tradice ale přetrvávají.

      Ke každému svátku patří,tedy tradičně a neodmyslitelně, květina a ke každé ženě gentleman. Doufám, že gentlemany nám ženám nevezme žádná doba.

      A pokud budeme my rodiče, vychovávat ze svých synů pozorné a laskavé muže, nemusíme se, myslím, o budoucnost bát.

      Závěrem této úvahy bych ráda poděkovala Šimonkovi Uhrinovi za nás "ženy" ve 2.C. Každá od něj dnes dostala krásnou květinu. Přála bych Vám vidět ten výraz holčiček, když přicházely do třídy a na jejich lavici ležela růže.  Udělal nám Mezinárodní den žen opravdu krásný a odměnou mu byl nelíčený úžas a dojetí.

      Mgr. Jana Járová

     • Naše škola na 4.místě v krajském přeboru škol v šachu!

     • arlovarský kraj, konkrétně Šachový klub Spartak Chodov, 15.2.2023 uspořádal krajský přebor škol. Za naši školu nastoupila sestava Nikola Kůsová, Pavel Kojnok, Jan Sedrovič, Damir Kamaletdinov a Timur Kamaletdinov. Více jak polovina našich hráčů patří ještě na I. stupeň, ale ani to naše šachisty neodradilo od toho postavit se šachistům II. stupně. A ostudu neudělali. Umístili se v silné konkurenci na pěkném 4.místě. Letos se jim nepodařilo obhájit postup na republiku, ale nevadí. Všem patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

      Lenka Kůsová

     • Pozvání pro rodiče

     • Vážení rodiče, v rámci festivalu "Týden mozku" proběhne i na naší škole zdarma přednáška pro rodičovskou veřejnost na téma "Jak pomoci dětem s učením" pod vedením Ing. Aleše Procházky, trenéra paměti. Setkání proběhne v aule budovy II. stupně dne 14.3.2023 od 16:00 - 17:30. Těšíme se na Vaši účast.

      Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998. Všechny akce festivalu jsou přístupné zdarma.

     • Jazykové soutěže na 1. stupni

     • Jsme moc rádi, že po třech letech opět na 1. stupni naší školy proběhla olympiáda z anglického jazyka, o kterou byl mezi dětmi velký zájem.

      ​​​​​​​Za 3. ročníky se přihlásilo 18 dětí, za 4. ročníky 19 dětí, za 5. ročníky 16 dětí.

      Všechny děti se před komisí musely představit, povyprávět o sobě, říci básničku nebo zazpívat písničku, popsat obrázek. Čtvrťáci a páťáci si navíc losovali téma, o kterém povídali. Všichni soutěžící si vedli náramně, odpovídali na otázky poroty, pro kterou bylo příjemným překvapením, co vše děti dokáží a jak hezky mluví.

      Ve škole následně proběhlo vyhlášení s předáním odměn a maličkostí pro všechny děti, které měly odvahu a do soutěže nastoupily.

      Vítězové 4. a 5. ročníku postupují do okresního kola.

      3. ročník: 1. místo Sara Kulak 3.A, 2. místo Natálie Škardová 3.D, 3. místo Martin Mϋller 3.A, pochvala pro Nellu Kydlíčkovou 3.D a Miroslava Godža 3.B.

      4. ročníky: 1. postupové místo Damián Šebo 4.A, 1. místo Erik Mudrončík 4.A a Miroslav Škarda 4.C, 2. místo Lucie Urbanová 4.A, 3. místo Hedviká Žáková 4.B.

      5. ročníky: 1. postupové místo Anna Sedrovičová 5.A, 1. místo Jakub Hloušek 5.A, 2. místo Petr Lazorčík 5.B, 3. místo Kira Svirska 5.B a Lucie Thea Kotová 5.D.

      Děkujeme všem dětem za chuť se zúčastnit!

      Kreativní soutěž z AJ pro žáky základních škol, kterou vyhlásilo Krajské sdružení MAS Karlovarského kraje a MAS Sokolovsko o.p.s spočívala v natočení 3-5 minutového videa v angličtině na téma: Co mám ráda a nemám rád na městě/obci, kde žiji.

      V této kategorii soutěžili žáci 3.-5. ročníků. Mohli se účastnit jednotlivci nebo až 3 děti společně.

      Sešlo se nám na 1. stupni několik úžasných videí. Dětem to dalo spoustu práce a času, který tomu věnovaly, ale výsledek stál za to!

      Chtěli bychom poděkovat za krásná filmařská díla a také pomoc rodičů, kteří děti podpořili.

      Zapojili se: Jan Suchý 4.A, Hedvika Žáková a Dominika Trnčáková 4.B.

      5. místo Antonín Rampas 4.A, 4.místo Daniel Rybníček a Jakub Mrkva 3.B.

      Do krajského kola postupují: 3. místo Martin Mϋller 3.A, 2. místo Michaela Hrochová 5.C, 1. místo Antonín Šlagorský 5.C.

      Gratulujeme a držíme palce k dalšímu úspěšnému umístění.

      Mgr. Jana Mohrmannová

     • Prvňáčci v ZOO

     • V pátek 3. března proběhlo vyučování u prvnáčků jinak než obvykle. Vypravili se na putování po školní imaginární ZOO, plnili plno úkolů, pracovali ve skupinkách a kdo byl úspěšný, zasloužil si i malou odměnu. Velký dík za uskutečnění akce patří také dětem z druhé třídy p. uč. Evy Záhoříkové, které pomáhaly tuto hru dobře zorganizovat. ( Mgr. Vadovičová, Mgr. Tvrz, Mgr. Hrušková)

     • LYŽUJ LESY

     • Žáci 1. stupně tuto středu reprezentovali naši školu na akci LYŽUJ LESY. Jedná se o obratností závod na běžkách, ve kterém musí malí závodníci čelit hned několika různým překážkám, např. slalomu, přeskoku, podlézání či jízdě pozadu. Závod se konal na Jahodovce na Božím Daru.

      Naše výprava nepřijela s prázdnou, za krásné 2. místo si Péťa Šott ze 2. C dovezl stříbrnou medaili, diplom a velikánskou čokoládovou sovu, o kterou se svými kamarády na místě podělil. Ostatní výkony si také zaslouží velkou pochvalu. Zorka Fremlová (2. C) a Míša Regner (2. B) obsadili ve svých kategoriích čtvrtá místa, Hanička Fremlová (4. B) vybojovala 5. místo, Lukáš Novotný (3. D) se umístil na 6. místě, Jan Klimaj (2. B) na 7. místě, Marek Nečekal (3. A) na 8. místě, Jan Krejčí (3. B) na 11. místě.

      Počasí nám přálo a celá akce se dětem moc líbila, bylo zajištěno malé občerstvení. Děkujeme pořadatelům za krásný autobus, který nás dopravoval tam a zpět.  Děti se už  těší na další zimu a závody na „Jahodě“.

      Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

     • Tombola na KARNEVAL 17.3.23

     • Milí rodiče, stále probíhá příjem darů do tomboly. Pojďme udělat radost našim dětem z pěkných dárků z tomboly. 🤗 Rodičům, kteří nás již podpořili, moc děkujeme. Dárky do tomboly přijímá paní sekretářka na prvním stupni. Lístky na karneval koupíte také u paní sekretářky. 
      Za SRPŠ MUDr. Martina Procházková

     • Den otevřených dveří a zápis do 1. tříd

     • Den otevřených dveří dne 28. 3. 2023 a zápis do 1. tříd pro školní rok 2023/2024 dne 4.4.2023. Podrobnějsí informace budou zveřejněny na webových stránkách školy www.zstruhlarska.cz pod záložkou ZÁPIS v následujících dnes.

     • Robotická soutěž FLL

     • First lego league - soutěž v programování - ročník 2022/2023

      Letos, již potřetí, se žáci naší školy měli možnost zúčastnit regionálního kola mezinárodní soutěže First Lego League. Po půlroční přípravě a absolvování týdenního kempu v Perninku, se družstvo „Treasure Chest“ zúčastnilo vlastní soutěže. Soutěžní tým zastupovali tito žáci: Jan Eder, 7.A, Son Pham - Šimon, 9.A, Roman Verbiy,  5.C, Jan Dörrer, 5.C a Antonín Barva, 5.D.

      Soutěžní družstvo nakone tvořili převážně mladší žáci. Tým se stavěl v průběhu celého pololetí a vystřídalo se v něm mnoho dětí, které většinou odradila konstrukční a programátorská náročnost. Navíc k programování patří i technicky náročné tréninky, kde žáci vyměřují přesné nastavení robota, což od účastníků vyžaduje nesmírně tvrdý každotýdenní trénink a jen ti co s touto soutěží přišli do styku vědí, že to, co funguje na jedné schůzce, na další schůzce nefunguje.  Soutěžící navíc musí vyhodnotit i splnění misí po taktické stránce.

      Oblastní kolo proběhlo dne 18.2.2023 na ZŠ Libušina, která každoročně poskytuje zázemí této soutěži. Soutěž je časově náročná probíhá intenzivně od 8–16 hodin. Žáci musí předvést soutěž s robotem na soutěžním stole, musí prokázat týmového ducha, obhájit před porotou konstrukční a programátorské řešení a navíc, každý ročník je tematicky spojen s nějakým celospolečenským problémem, což se projevuje jak v technickém návrhu jednotlivých misí, tak i soutěžící musí představit nějaké konkrétní řešení daného problému. Letošním tématem byla "energie".

      Naše družstvo v konkurenci 8 škol určitě ostudu neudělalo, i když v žádné disciplíně nedosáhlo na „medailové umístění“, i přesto si jako perspektivní tým odneslo stavebnice lega. Myslím, že vznikl opravdu dobrý tým s velkým potenciálem. Škoda je, že žáci 5.ročníku odchází na víceletá gymnázia a Šimona na střední školu.  V příštím roce tedy bude potřeba sestavit nový tým žáků a připravit je na soutěž. Snad se to podaří. Tato soutěž rozhodně napomáhá rozvoji technického myšlení na školách.

      Závěrem bych chtěl poděkovat sponzorům soutěže – Krajské hospodářské komoře karlovarského kraje, firmě Witte, KHC Chodov, DHL a dalším, bez nichž by tato soutěž nebyla tak dobře finančně a materiálně zabezpečena.

      Ing. Milan Růžička

     • Karneval 17.3.2023- vstupenky

     • Prodej lístků na karneval je již zahájen. Od 20.2.-3.3. pro členy SRPŠ u paní sekretářky 1. stupně v tyto časy 7:30-8:00 a 11:30-14:30 hod. každý všední den. Pro ostatní je prodej lístků možný od 6.3.2023.Cena lístků: 20 Kč za vstupenku pro dítě člena SRPŠ a 20 Kč za 1 dospělého k dítěti, ostatní pak 100 Kč za vstupenku. Sourozenci do 5 let, bez nároku na místo, jsou zdarma. Moc se na Vás těšíme. Za SRPŠ MUDr. Martina Procházková

     • Aukce a výstava výtvarných prací žáků VIII. C

     • Dne 13. 2. 2023 si žáci VIII. C "na vlastní kůži" vyzkoušeli aukci obrazů. S nápadem uspořádat aukci vlastních výtvarných prací přišli samotní žáci během výuky výtvarné výchovy. Každý žák při aukci odprezentoval svůj obraz a představil stručně autora originálu. Postupně zazněla jména jako da Vinci, Monet, Picasso a jména dalších slavných malířů. Samotnou aukci doprovázel adrenalin z příhozů, příklepy licitátora i radost z vyaukcovaného díla.

      Do konce února jsou práce vystavené v prostorách školy (vlevo u vstupu do tělocvičny), kde si je mohou všichni prohlédnout a dát hlas práci, která je zaujala.

     • Bowling se školní družinou.

     • Na pátek 17.2. si školní družina připravila pro čtvrťáky turnaj v bowlingu. Dva týmy mezi sebou svedly vyrovnaný boj, předvedly různé herní taktiky a prokázaly sportovního ducha. Vítězem byl každý! Podobný turnaj čeká také třetí třídy tuto středu a pátek. 

     • Preventivní program 8.B

     • ​​​​Třída 8. B navštívila dne 17. 2. Záchranný kruh u KV arény. Tématem byly tentokrát mimořádné události. Žáci absolvovali výcvik, při kterém se měli naučit, jak reagovat při úniku chemických látek. Podařilo se jim zachránit jak sebe, tak i figuranty - nevidomého chodce a paní, kterou zachvátila panika. Také se během besed s lektory - policisty, hasiči a zdravotnickými záchranáři - seznámili se zásadami první pomoci a se správnými postupy při mimořádných událostech, jako jsou požáry, autonehody či živelné pohromy.

     • "Na indiánské stezce. Devět orlích per a poklad Apačů."

     • Od září v naší družině plníme celoroční hru s názvem "Na indiánské stezce." Cílem této hry je vhodným způsobem přiblížit dětem mladšího školního věku multikulturní výchovu, úctu k lidem i k přírodě, vzájemné pomoci, toleranci a spolupráci. Za každý splněný úkol získáváme orlí peříčka, kterými si postupně zdobíme indiánskou čelenku. V červnu nám tyto peříčka jako klíče pomohou najít a otevřít záhadný poklad Apačů.  

      A co jsme již všechno zvládli? Vybrali jsme si jméno pro náš indiánský kmen (oddělení), každý si pro sebe vymyslel indiánskou přezdívku, složili jsme svou kmenovou píseň nebo pokřik a nacvičili si kmenový tanec, naučili se „Indiánské sedmero“ (pravidla chování), vyrobili jsme si indiánské košile, čelenky. masky, kapsáře...

      Problém jsme neměli ani s tajným indiánským písmem a luštěním náčelnických vzkazů, lovem divé zvěře jako sportovní disciplínou nebo vázáním kipu - indiánské uzlové písmo. Postavili jsme si indiánské obydlí, tančili sluneční tanec Mannitů a mnoho a mnoho dalšího. V naší družině se prostě letos žije indiánský život! 

     • Pow wow indiánské kmenové slavnosti v ŠD

     • Dnes bylo v družině veselo! Slavili jsme pow wow indiánské kmenové slavnosti, na které jsme se dlouho připravovali. Každý "indián" si podle barvy svého kmene vyrobil kostým - košile, čelenky, peříčka, medaile a naučil se kmenový pokřik. Indiánská slavnost pow wow je hudební, taneční a společenská sešlost, na kterou se sjíždějí příslušníci různých indiánských kmenů z celé Ameriky a Kanady, a tak se na chodbě školy dnes objevila spousta barevných malých indiánských bojovníků se svými náčelnickými vychovateli. Soutěžilo se v indiánských obratnostech, dovednostech, vědomostech a čas zbyl i na indiánské taneční kreace na mini diskotéce. Náramně jsme si odpoledne užili a už se těšíme na další podobné slavnosti. 

     • 2.C pomáhá přírodě

     • Před jarními prázdninami se děti z 2.C vydaly na cyklostezku ve Staré Roli, aby pomohly ptáčkům před mrazivými dny. Šimonek Uhrin se svojí maminkou vyrobili úžasné zobání ze sádla a prosa pro venkovní ptactvo.  V den vysvědčení jsme se vypravili na cyklostezku a rozvěsili košíčky na větvičky. Pozorovali jsme ptáčky a těšíme se z toho, že jsme jim přilepšili v zimních dnech a usnadnili jim hledání potravy.

     • Valentýn v ŠD

     • 14. února je den kdy se v anglosaských a dalších zemích každoročně slaví Valentýn jako svátek lásky. Tento den se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a přáníčka našim nejbližším, a tak se v družině vyrábělo a tvořilo. Snad naše Valentýnky s tématikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky, udělaly radost.  

     • Basketbal v Chodově

      V pondělí 6.3.2023 se naši mladí basketbalisté vydali na druhý přátelský zápas do nedalekého Chodova. Od 15:45 zde ve sportovní hale proběhlo další basketbalové klání basketbalistů ZŠ Truhlářská a TJ Spartak Chodov.

      Naše škola si vedla velmi dobře, trenérka byla s jejich hrou opět spokojená. Zápas ukázal, na čem musíme pracovat. Skóre pro naši školu 26:14. Ale nešlo o výsledek, šlo o motivaci na sobě dál pracovat a je krásnué, že děti samy už ví, co jim jde a kde naopak musí zabrat.

     • Mezinárodní den žen ve 2. C

      Mezinárodní den žen je svátek, který možná trochu zapadl. Což je škoda, protože jeho historie sahá až do roku 1908 a symbolizuje odvahu žen bránit si vlastní práva. Doba se mění, některé svátky zanikají a jiné se rodí. Tradice ale přetrvávají.

      Ke každému svátku patří,tedy tradičně a neodmyslitelně, květina a ke každé ženě gentleman. Doufám, že gentlemany nám ženám nevezme žádná doba.

     • Naše škola na 4.místě v krajském přeboru škol v šachu!

      arlovarský kraj, konkrétně Šachový klub Spartak Chodov, 15.2.2023 uspořádal krajský přebor škol. Za naši školu nastoupila sestava Nikola Kůsová, Pavel Kojnok, Jan Sedrovič, Damir Kamaletdinov a Timur Kamaletdinov. Více jak polovina našich hráčů patří ještě na I. stupeň, ale ani to naše šachisty neodradilo od toho postavit se šachistům II. stupně. A ostudu neudělali. Umístili se v silné konkurenci na pěkném 4.místě. Letos se jim nepodařilo obhájit postup na republiku, ale nevadí. Všem patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

     • Pozvání pro rodiče

      Vážení rodiče, v rámci festivalu "Týden mozku" proběhne i na naší škole zdarma přednáška pro rodičovskou veřejnost na téma "Jak pomoci dětem s učením" pod vedením Ing. Aleše Procházky, trenéra paměti. Setkání proběhne v aule budovy II. stupně dne 14.3.2023 od 16:00 - 17:30. Těšíme se na Vaši účast.

     • Jazykové soutěže na 1. stupni

      Jsme moc rádi, že po třech letech opět na 1. stupni naší školy proběhla olympiáda z anglického jazyka, o kterou byl mezi dětmi velký zájem.

      ​​​​​​​Za 3. ročníky se přihlásilo 18 dětí, za 4. ročníky 19 dětí, za 5. ročníky 16 dětí.

      Všechny děti se před komisí musely představit, povyprávět o sobě, říci básničku nebo zazpívat písničku, popsat obrázek. Čtvrťáci a páťáci si navíc losovali téma, o kterém povídali. Všichni soutěžící si vedli náramně, odpovídali na otázky poroty, pro kterou bylo příjemným překvapením, co vše děti dokáží a jak hezky mluví.

     • Prvňáčci v ZOO

      V pátek 3. března proběhlo vyučování u prvnáčků jinak než obvykle. Vypravili se na putování po školní imaginární ZOO, plnili plno úkolů, pracovali ve skupinkách a kdo byl úspěšný, zasloužil si i malou odměnu. Velký dík za uskutečnění akce patří také dětem z druhé třídy p. uč. Evy Záhoříkové, které pomáhaly tuto hru dobře zorganizovat. ( Mgr. Vadovičová, Mgr. Tvrz, Mgr. Hrušková)

     • LYŽUJ LESY

      Žáci 1. stupně tuto středu reprezentovali naši školu na akci LYŽUJ LESY. Jedná se o obratností závod na běžkách, ve kterém musí malí závodníci čelit hned několika různým překážkám, např. slalomu, přeskoku, podlézání či jízdě pozadu. Závod se konal na Jahodovce na Božím Daru.

      Naše výprava nepřijela s prázdnou, za krásné 2. místo si Péťa Šott ze 2. C dovezl stříbrnou medaili, diplom a velikánskou čokoládovou sovu, o kterou se svými kamarády na místě podělil. Ostatní výkony si také zaslouží velkou pochvalu. Zorka Fremlová (2. C) a Míša Regner (2. B) obsadili ve svých kategoriích čtvrtá místa, Hanička Fremlová (4. B) vybojovala 5. místo, Lukáš Novotný (3. D) se umístil na 6. místě, Jan Klimaj (2. B) na 7. místě, Marek Nečekal (3. A) na 8. místě, Jan Krejčí (3. B) na 11. místě.

     • Tombola na KARNEVAL 17.3.23

      Milí rodiče, stále probíhá příjem darů do tomboly. Pojďme udělat radost našim dětem z pěkných dárků z tomboly. 🤗 Rodičům, kteří nás již podpořili, moc děkujeme. Dárky do tomboly přijímá paní sekretářka na prvním stupni. Lístky na karneval koupíte také u paní sekretářky.
      Za SRPŠ MUDr. Martina Procházková

     • Robotická soutěž FLL

      First lego league - soutěž v programování - ročník 2022/2023

      Letos, již potřetí, se žáci naší školy měli možnost zúčastnit regionálního kola mezinárodní soutěže First Lego League. Po půlroční přípravě a absolvování týdenního kempu v Perninku, se družstvo „Treasure Chest“ zúčastnilo vlastní soutěže. Soutěžní tým zastupovali tito žáci: Jan Eder, 7.A, Son Pham - Šimon, 9.A, Roman Verbiy, 5.C, Jan Dörrer, 5.C a Antonín Barva, 5.D.

     • Karneval 17.3.2023- vstupenky

      Prodej lístků na karneval je již zahájen. Od 20.2.-3.3. pro členy SRPŠ u paní sekretářky 1. stupně v tyto časy 7:30-8:00 a 11:30-14:30 hod. každý všední den. Pro ostatní je prodej lístků možný od 6.3.2023.Cena lístků: 20 Kč za vstupenku pro dítě člena SRPŠ a 20 Kč za 1 dospělého k dítěti, ostatní pak 100 Kč za vstupenku. Sourozenci do 5 let, bez nároku na místo, jsou zdarma. Moc se na Vás těšíme. Za SRPŠ MUDr. Martina Procházková

     • Aukce a výstava výtvarných prací žáků VIII. C

      Dne 13. 2. 2023 si žáci VIII. C "na vlastní kůži" vyzkoušeli aukci obrazů. S nápadem uspořádat aukci vlastních výtvarných prací přišli samotní žáci během výuky výtvarné výchovy. Každý žák při aukci odprezentoval svůj obraz a představil stručně autora originálu. Postupně zazněla jména jako da Vinci, Monet, Picasso a jména dalších slavných malířů. Samotnou aukci doprovázel adrenalin z příhozů, příklepy licitátora i radost z vyaukcovaného díla.

     • Preventivní program 8.B

      ​​​​Třída 8. B navštívila dne 17. 2. Záchranný kruh u KV arény. Tématem byly tentokrát mimořádné události. Žáci absolvovali výcvik, při kterém se měli naučit, jak reagovat při úniku chemických látek. Podařilo se jim zachránit jak sebe, tak i figuranty - nevidomého chodce a paní, kterou zachvátila panika. Také se během besed s lektory - policisty, hasiči a zdravotnickými záchranáři - seznámili se zásadami první pomoci a se správnými postupy při mimořádných událostech, jako jsou požáry, autonehody či živelné pohromy.

     • Pow wow indiánské kmenové slavnosti v ŠD

      Dnes bylo v družině veselo! Slavili jsme pow wow indiánské kmenové slavnosti, na které jsme se dlouho připravovali. Každý "indián" si podle barvy svého kmene vyrobil kostým - košile, čelenky, peříčka, medaile a naučil se kmenový pokřik. Indiánská slavnost pow wow je hudební, taneční a společenská sešlost, na kterou se sjíždějí příslušníci různých indiánských kmenů z celé Ameriky a Kanady, a tak se na chodbě školy dnes objevila spousta barevných malých indiánských bojovníků se svými náčelnickými vychovateli. Soutěžilo se v indiánských obratnostech, dovednostech, vědomostech a čas zbyl i na indiánské taneční kreace na mini diskotéce. Náramně jsme si odpoledne užili a už se těšíme na další podobné slavnosti.

     • 2.C pomáhá přírodě

      Před jarními prázdninami se děti z 2.C vydaly na cyklostezku ve Staré Roli, aby pomohly ptáčkům před mrazivými dny. Šimonek Uhrin se svojí maminkou vyrobili úžasné zobání ze sádla a prosa pro venkovní ptactvo. V den vysvědčení jsme se vypravili na cyklostezku a rozvěsili košíčky na větvičky. Pozorovali jsme ptáčky a těšíme se z toho, že jsme jim přilepšili v zimních dnech a usnadnili jim hledání potravy.

     • Valentýn v ŠD

      14. února je den kdy se v anglosaských a dalších zemích každoročně slaví Valentýn jako svátek lásky. Tento den se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a přáníčka našim nejbližším, a tak se v družině vyrábělo a tvořilo. Snad naše Valentýnky s tématikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky, udělaly radost.